Veekindlad riided on iga õuesõbra garderoobi jaoks hädavajalikud. Nende eest korralikult hoolitsedes kestavad need kauem ja ilmastikukaitse töötab korralikult. Siin juhendame teid samm-sammult, kuidas oma veekindlaid riideid pesta.
Isegi kui veekindlaid riideid on võimalik ja mõnikord isegi soovitatav pesta, peaksite seda siiski tegema nii harva kui võimalik. Nende kohapealne niiske lapiga puhastamine või tuulutamine aitab neid värskendada. Kuid on mõned märgid, mida peaksite otsima ja mis näitavad, et lõpuks on aeg oma veekindlaid riideid pesta.
Mudased ja silmnähtavalt määrdunud riided. Kui teie varustus on porine või mitmest kohast nähtavalt määrdunud, on aeg seda pesta. Lisaks sellele, et mustus ja muda on määrivad, need võivad mõjutada DWR-katet ja panna vee kiiremini läbi välimise kanga läbi imbuma, kahjustades seega rõiva hingavust.
Teie riided imbuvad märjaks. Hea märk, et peate oma riideid pesema või uuesti DWR-iga töötlema, on see, kui vesi lakkab rõiva pinnale kerkimast ja imbub selle asemel läbi väliskanga. Märg pealisriie ei mõjuta membraani veekindlust, kuid mõjutab hingavust, mis omakorda halvendab kasutuskogemust.
Lisateave: mis on DWR?
Ettevalmistus
Riiete ettevalmistamine enne pesemist vähendab nende DWR-katte ja membraani kahjustamise võimalust. Kontrollige kõik taskud üle ja eemaldage lahtised esemed, sulgege kõik tõmblukud ja takjakinnitused ning keerake riided pahupidi. See vähendab riiete hõõrdumist, mis võib DWR-katet kiiremini kulutada.
Veekindlate riiete pesemisel on oluline seda teha võimalikult õrnalt. See kehtib nii teie valitud pesuprogrammi kui ka kasutatava pesuaine kohta.
Valige pesuaine, mille pH on neutraalne. Veekindlate riiete jaoks sobib pH vahemikus 6-8. Tavalised pesuvahendid on sageli leeliselisemad, põhjustades DWR-katte kahjustumist. Ärge pange pesuainet pesumasinasse koos riietega. Selle asemel lisage see pesuainedosaatorisse, et see vabaneks pesutsüklis õigel ajal. Ärge kasutage rohkem pesuainet kui vaja, see ei muuda teie riideid puhtamaks.
Ärge mingil juhul kasutage veekindlate riiete pesemisel pesupehmendajat. Pehmendaja täidab membraani poorid ja hävitab hingavuse jäädavalt.
Pesumasina laadimine ja seadistamine
Ärge täitke pesumasinat üle. Selle asemel peske oma veekindlaid riideid eraldi ja vaid paar tükki korraga - nii väldite pesutsükli ajal teiste riietega hõõrdumist. Seadke temperatuur 30 C ja kasutage õrna tsentrifuugimise tsüklit. Ärge unustage kontrollida riietel olevalt pesusildilt riiete talutavat max veetemperatuuri.
Kuivatamine
DWR-töötluse kuivatamine ja taasaktiveerimine on veekindlate riiete üldise toimimise jaoks väga oluline.
Kuivama riputamine
Kui võtate riideid pesumasinast välja, riputage need kuivama, et liigne vesi saaks välja voolata. Õues vannis või duši all pesemine sobib hästi. Kui liigne vesi on välja voolanud, keerake riided õiget pidi ja laske neil täielikult kuivada.
DWR kuumuse abil taasaktiveerimine
DWR-töötluse taasaktiveerimiseks riietel pange need 20-30 minutiks madalal kuumusel kuivatisse.
Teil pole kuivatit? DWR-i taasaktiveerimiseks võite kasutada ka triikrauda. Seadke triikraud auruvabaks ja soojaks, mitte kuumaks. Pange triikraua ja riiete vahele õhuke rätik ning triikige ettevaatlikult. Ärge pange triikrauda otse veekindlale rõivale!
Kuni veekindel membraan ei ole kahjustatud, on veekindlad riided endiselt veekindlad. Siiski võib tunduda, et need lekivad läbi, kui hingavus on kahjustunud.
Kui pärast veekindlate riiete pesemist tunnete, et need lekivad läbi, ei pruugi DWR-töötlus olla piisavalt hästi aktiveerunud või peate selle uuesti aktiveerima. DWR-töötlust saate testida, pihustades oma riideid pihustuspudelist veega. Kui vesi kerkib kangale, siis DWR-töötlus toimib. Kui kangas muutub tumedaks ja vesi levib kangale nagu plekk, tuleb DWR-töötlus uuesti aktiveerida või peale kanda.
Kõik veekindlad rõivad on valmistatud materjalidest, mida on tootmise käigus DWR-iga töödeldud. Aja jooksul ja intensiivse kasutamise korral DWR kulub. Siis peate oma riideid uuesti töötlema, et hoida vetthülgavus ja hingavus ootuspärane.
Siit saate teada, kuidas DWR-i uuesti oma veekindlatele riietele kanda.